środa, 17 października 2018 r.  Imieniny: Antonii, Ignacego, Wiktora
Wiadomości z tagiem Wkrótce  RSS
Realtek wprowadza Ethernet 2.5G. Głównie z myślą o graczach

Dodano: 08.10.2018 20:00 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Sieć przyspiesza czas wiec przyspieszyć nasze płyty główne. Ale to przede wszystkim gracze powinni ucieszyć się z nowego standardu kontrolerów wprowadzonych przez Realtek. Ta historyczna zmiana oznacza, że powoli żegnamy 1 Gb/s i witamy 2,5 Gb/s. Realtek wdraża Ethernet 2.5G zgodny z 2,5GBASE-T. Zdaniem producenta nowe układy są tanie i zapewniają 250% wzrost szybkości transmisji danych w porównaniu z Gigabit Ethernet . Oczywiście nowy standard nie wymaga żadnych zmian w istniejącej infrastrukturze kablowej. Trzy różne warianty mają interfejsy przeznaczone dla płyt głównych, kluczy sprzętowych i routerów oraz switchy. Wkrótce premiera nowej płyty głównej z nowym układem.

Tagi: True, Wkrótce
Źródło: https:

Kalifornia zakazuje prostych haseł. To problem na całym świecie

Dodano: 08.10.2018 10:45 | 3 odsłon | 0 komentarzy


"1234" albo "qwerty" - to najpopularniejsze hasła nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Wkrótce taka kombinacja nie przejdzie, bo producenci nie...

Tagi: Wkrótce
Źródło: https:

HRP-5P - Terminator z Japonii przykręca ścianki z kartongipsu

Dodano: 03.10.2018 9:00 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Zamiast budować autonomiczne maszyny bojowe, lepiej zbudować maszynę do budowania domów – z takiego założenia prawdopodobnie wyszli japońscy naukowcy z National Institute of Advanced Industrial Science and Technology, konstruując humanoidalnego robota HRP-5P. Na krótkim filmie zaprezentowano możliwości autonomicznej maszyny, która całkiem sprawnie radzi sobie z montażem płyty kartonowo-gipsowej, poczynając od przeniesienia przedmiotu na miejsce, a kończąc na przykręceniu ścianki do drewnianego stelażu. Nie jest to pierwsza próba opracowania przez AIST i Kawada Industries humanoidalnej, swobodnie poruszającej się maszyny. Wkrótce HRP-5P zostanie zaprezentowany targach w Japonii.

Źródło: https:

Sprawdź najbliższe wrześniowe terminy fotograficznych e-kursów

Dodano: 13.09.2018 14:55 | 3 odsłon | 0 komentarzy


Wkrótce rozpoczynają się nowe edycje kursów fotografii online – ich krótki opis, elementy e-kursu, cenę i datę rozpoczęcia zamieszczamy poniżej. Programy, informacje o dodatkach i ewentualnych promocjach znajdziecie w opisach szczegółowych, klikając w odpowiednie linki. W e-kursie bierzesz udział wtedy, gdy chcesz i jest to dla Ciebie wygodne. Miejsce również nie gra roli – wystarczy, że możecie odebrać w nim pocztę elektroniczną lub otworzyć dostarczony Wam po zakończeniu e-kursu e-book w formacie PDF. Materiały szkoleniowe napisane są prostym i zrozumiałym językiem, ilustrowane wieloma przykładami i fotografiami. Sam regulujesz tempo kształcenia. Jeśli jedziesz na urlop lub masz więcej obowiązków rodzinnych i zawodowych - możesz wrócić do kursu w każdym momencie. Lekcje wysyłamy raz w tygodniu, ale to Ty zawsze decydujesz, kiedy z nich skorzystasz. Na koniec otrzymasz certyfikat SwiatObrazu.pl, poświadczający ukończenie kursu.

Tagi: Wkrótce
Źródło: www.swiatobrazu.pl

KNF: Wkrótce ruszy piaskownica regulacyjna dla fintechu

Dodano: 07.09.2018 15:14 | 5 odsłon | 0 komentarzy


"Jesteśmy gotowi, żeby w ciągu najbliższych tygodni otworzyć w Polsce piaskownicę regulacyjną" - powiedział przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego Marek Chrzanowski w ramach Forum Ekonomicznego w Krynicy. Zaznaczył także, że to krok, który będzie sprzyjał szybkiemu rozwojowi fintechu.

Źródło: di.com.pl

Sztuczna inteligencja ma kontrolować ludzi. Rząd w Chinach wprowadza system oceniania obywateli i przewidywania przestępstw

Dodano: 27.08.2018 20:41 | 3 odsłon | 0 komentarzy


Coraz częściej sztuczna inteligencja towarzyszy człowiekowi. Wspierane przez SI są już smartfony, telewizory, a nawet samochody i samoloty. Wkrótce SI może opanować niemal każdą dziedzinę naszego życia. Sztuczna inteligencja ma jednak też ciemną stronę. Władze w Pekinie do 2020 roku planują wprowadzić System Zaufania Społecznego, który będzie inwigilował wszystkich obywateli. Mieszkańcy Chin będą oceniani pod kątem wypłacalności, kontaktów międzyludzkich oraz przyzwyczajeń zakupowych. Kolejnym krokiem będzie wykorzystanie SI i technologii przetwarzania obrazu do przewidywania przestępstw.

Źródło: https:

Smartfony na raty w salonach Play

Dodano: 23.08.2018 20:31 | 4 odsłon | 0 komentarzy


Raty BGŻ BNP Paribas to nowe rozwiązanie, umożliwiające zakup urządzeń, głównie telefonów, tabletów czy laptopów bez konieczności podpisywania umowy na usługi telekomunikacyjne, w systemie ratalnym w salonach Play. Wkrótce także w salonach partnerskich.

Źródło: feedproxy.google.com

Valve rozwija Steam Play: 3000 gier z Windows dostępne na Linuksie

Dodano: 22.08.2018 15:00 | 4 odsłon | 0 komentarzy


Po raz pierwszy Valve poinformowało o wprowadzaniu usługi Steam Play w 2010 roku. Gry kupione w wersji dla dowolnej platformy i oznaczone symbolem SteamOS + Linux uruchamiane są w systemach unixowych za pośrednictwem zmodyfikowanej przez Valve wersji Wine, rozwijanej pod nazwą Proton (kompletne repozytorium Protona udostępnione zostało na GitHubie). Co to oznacza dla użytkowników Linuxa? Dużą dawkę rozrywki: aktualnie 3000 gier z Windows zadziała w Linuxie, w planach kolejne tytuły. Wkrótce SteamOS oraz Linux może stać się wystarczającym środowiskiem do zabawy. Według Valve przyszłość gier leży w Vulkanie. Wysiłki związane z dostosowaniem istniejących tytułów do Linuxa mogą doprowadzić do zmiany postrzegania tej platformy przez graczy.

Źródło: https:

Steam buduje nowy serwis: powstaje mocny konkurent Twitcha?

Dodano: 19.08.2018 10:00 | 3 odsłon | 0 komentarzy


Valve prawdopodobnie pracuje nad własnym serwisem, który docelowo może stać się platformą do transmisji relacji z wydarzeń esportowych, zbudowaną na wzór Twitch.tv. Niedawno zarejestrowana domena Steam.tv, o której istnieniu po raz pierwszy poinformował Pavel Djundik, twórca serwisu Steam Database, na razie świeci pustkami, jednak w piątek można było w obrębie nowego serwisu dostrzec pierwsze próby nadchodzących transmisji na Steam.tv. Wkrótce prawdopodobnie zobaczymy tam relacje z oficjalnych wydarzeń organizowanych przez Valve. Czy Steam.tv stanie się serwisem, który odbierze widzów Twitchowi? Zgodnie z harmonogramem The International Dota 2 Championships, odbywających się w dniach 20-25.08, serwis powinien wypełnić się transmisjami w przyszłym tygodniu.

Źródło: https:

Ostatnie dni darmowej wysyłki. Sprawdź najbliższe terminy fotograficznych e-kursów

Dodano: 13.08.2018 12:07 | 5 odsłon | 0 komentarzy


Jeszcze tylko przez najbliższe 5 dni (do 17 sierpnia) zamawiając dowolny e-kurs przygotowany przez redakcję SwiatObrazu.pl otrzymasz płytę z materiałami dodatkami oraz certyfikat bez dodatkowych opłat. Wkrótce rozpoczynają się nowe edycje e-kursów – ich krótki opis, elementy e-kursu, cenę i datę rozpoczęcia zamieszczamy poniżej. Programy, informacje o dodatkach i ewentualnych promocjach znajdziecie w opisach szczegółowych, klikając w odpowiednie linki.

Źródło: www.swiatobrazu.pl


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 itblog24.com  - wszelkie prawa zastrzeżone