środa, 07 grudnia 2022 r.  Imieniny: Agaty, Dalii, Sobiesława
Wiadomości z tagiem Zjednoczonych  RSS
Wojsko stawia na elektryki. Oto maszyna do zadań specjalnych

Dodano: 05.12.2022 13:47 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Armia Stan#xF3;w Zjednoczonych stawia na elektryki. Wynika to przede wszystkim z troski o #x15B;rodowisko, kt#xF3;ra do tej pory z uwagi na wykorzystanie silnik#xF3;w spalinowych raczej odchodzi#x142;a na dalszy plan. Jednym z pojazd#xF3;w, kt#xF3;ry u#x142;atwi to zadanie jest nowy Canoo LTV.

Źródło: https:

Microsoft szykuje się na batalię sądową w sprawie Activision Blizzard

Dodano: 04.12.2022 10:01 | 33 odsłon | 0 komentarzy


Microsoft szykuje się na batalię sądową w sprawie Activision Blizzard

Microsoft jest gotowy iść do sądu, jeśli Federalna Komisja Handlu Stanów Zjednoczonych będzie próbowała zablokować przejęcie Activision Blizzard.

Transakcja, w ramach której Microsoft wykupi Activision Blizzard, . Największą przeszkodą może okazać się Federalna Komisja Handlu Stanów Zjednoczonych, która podobno rozważa złożenie pozwu, który zablokowałby przejęcie. Microsoft ma być na to gotowy i szykuje się na batalię sądową.

Microsoft nie kupi Activision Blizzard?

Na ten moment Microsoft wciąż nie uzyskał zgody najważniejszych organów w sprawie przejęcia Activision Blizzard. Śledztwa cały czas prowadzą urzędy w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii oraz Unii Europejskiej, które mają w tej kwestii najwięcej do powiedzenia. Firma z Redmond, w ramach strategii wewnętrznej, szykuje się już na rozwiązanie sprawy poprzez sąd.

Przeszkodą dla Microsoftu może okazać się Federalna Komisja Handlu Stanów Zjednoczonych. Co prawda wyrok jeszcze nie zapadł, ale według plotek możliwe jest złożenie przez urzędników . Dlatego Microsoft szykuje się na ewentualną walkę w sądzie. Problemem jest ewentualny termin zamknięcia transakcji, który mija 30 czerwca 2023 roku. W przypadku walki w sądzie prawdopodobnie zostałby on przekroczony i obie strony musiałyby ponownie negocjować warunki transakcji.

Microsoft robi wszystko, aby doprowadzić sprawę do końca. Firma zaproponowała Sony , ale ta zapewne nie została przyjęta. Co więcej, nie była ona w żaden sposób omawiana z urzędnikami, którzy wydają decyzję, więc z ich perspektywy może nie mieć do żadnego znaczenia.

Jennifer Rie, analityk antymonopolowy serwisu Bloomberg, przewiduje, że ewentualna batalia sądowa mogłaby zostać wygrana przez Microsoft. Jednak problemem jest czas, jaki zostałby z tego powodu zmarnowany. Firma z Redmond nadal spodziewa się zamknięcia sprawy do 30 czerwca przyszłego roku.

Źródło: https:

DJI spełnia wymagania dotyczące bezpieczeństwa w USA i Kanadzie

Dodano: 30.11.2022 14:59 | 2 odsłon | 0 komentarzy


DJI przeszło program walidacji modułów kryptograficznych (CMVP) czyli krytyczny test bezpieczeństwa, który został ustanowiony wspólnie przez Departament Handlu Stanów Zjednoczonych i Kanadyjskie Centrum Bezpieczeństwa Cybernetycznego.

Źródło: www.swiatobrazu.pl

Amerykanie nie chcą Huaweia u siebie. Tłumaczą to bezpieczeństwem

Dodano: 28.11.2022 17:39 | 47 odsłon | 0 komentarzy


Amerykanie nie chcą Huaweia u siebie. Tłumaczą to bezpieczeństwem

Amerykańska administracja jeszcze bardziej ogranicza działalność firmy Huawei, a przy okazji czterech innych firm z Państwa Środka. Tym razem oznacza to całkowity zakaz sprzedaży ich produktów w USA.

W 2019 roku ówczesny prezydent USA Donald Tramp doprowadził do wpisania firmy Huawei na czarną listę. Na producenta nałożono sankcje, które z biegiem czasu sprawiły, że Huawei z jednego z największych producentów smartfonów na świecie stał się znacznie mniejszym dostawcą urządzeń, które nie mogą korzystać z sieci 5G. I to pomimo faktu, że chińska firma jest jednym z największych producentów sprzętu telekomunikacyjnego do budowy takich właśnie sieci. Teraz "poobijano ciało" firmy Huawei zostało ponownie "skopane" przez Amerykanów.

Amerykańska Federalna Komisja Łączności (FCC) wydała zakaz importu oraz sprzedaży produktów telekomunikacyjnych firm Huawei oraz ZTE. Sankcjami objęte zostały również firma Hytera Communications, która produkuje radia, a także Hangzhou Hikvision Digital Technology i Dahua Technology, producenci sprzętu do nadzoru wideo. Jessica Rosenworcel, przewodnicząca FCC, tłumaczy podjęcie takiej decyzji względami bezpieczeństwa narodowego. Ten argument był już stosowany wcześniej i wiązał się z tym, że zarówno Huawei, jak i ZTE, były oskarżane o silne powiązania z chińskim rządem.

Zakaz wydany przez Federalną Komisję Łączności jest pokłosiem przyjętej wcześniej ustawy o bezpiecznym sprzęcie. Nowe regulacje zostały ogłoszone zaledwie kilka dni po spotkaniu prezydenta USA Joe Bidena z przywódcą Chin Xi Jinpingiem i stają się faktycznym zakazem wprowadzania na amerykański rynek produktów wymienionych wyżej firm.

Chociaż oznaczyliśmy sprzęt jako stwarzający zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego, zabroniliśmy firmom korzystania z funduszy federalnych w celu ich zakupu, a nawet wstawiliśmy programy mające na celu ich wymianę, przez ostatnie kilka lat FCC nadal umieszczała pieczęć aprobaty na tym sprzęcie poprzez proces autoryzacji sprzętu. Ale to nie ma sensu. W końcu nie ma wiele korzyści z posiadania tych list i tych zakazów tylko po to, aby pozostawić inne możliwości obecności tego sprzętu w naszych sieciach.

– napisała Jessica Rosenworcel w ogłoszeniu

Sekwencja ataków na Huawei stanowi teraz część znacznie większej kampanii wycelowanej w Chiny i jej firmy technologiczne. Najbardziej głęboko zakorzenioną obawą Stanów Zjednoczonych jest to, że potęga technologiczna może dać agresywnym Chinom przewagę w przyszłej wojnie zastępczej lub pełnym konflikcie zbrojnym. Część amerykańskiego establishmentu uważa, że ​​wojna między Państwem Środka i USA w ciągu najbliższych kilku lat jest nieunikniona. Wynika to choćby z roszczeń terytorialnych Chin dotyczących demokratycznego Tajwanu. W sytuacji takiego zagrożenia niechęć USA do wpuszczania na swoje terytorium sprzętu produkowanego przez firmy oskarżane o silne powiązania z chińskimi władzami wydaje się być uzasadniona.

Huawei z amerykańskimi sankcjami

Wpisanie firmy Huawei na amerykańską czarną listę spowodowało, że tamtejsi operatorzy zostali przymuszeni do rezygnacji z chińskiego sprzętu telekomunikacyjnego w swoich sieciach. Co więcej, Donald Trump oczekiwał, że podobne ograniczenia zostaną wprowadzone również w innych państwach. Należała do nich między innymi Wielka Brytania, gdzie Huawei zawarł duże kontrakty z kilkoma operatorami.

Z punktu widzenia firmy Huawei gorsze było odcięcie jej od komponentów i oprogramowania, których potrzebuje do swoich produktów. Sprzedaż urządzeń konsumenckich producenta bardzo ucierpiała na tym, gdy Huawei nie mógł kupić układów SoC ani korzystać z pakietu aplikacji Google. Z rocznego raportu za 2021 roku wynika, że ​​przychody firmy spadły o 28,6%. Obniżka została ograniczona między innymi przez rozwój sieci 5G w Chinach, gdzie Huawei jest największym dostawcą sprzętu dla operatorów.

Jednak zdolności do dalszego wytwarzania wysokiej jakości produktów sieciowych i smartfonów przez firmę Huawei ucierpiały bez dostępu do zaawansowanych komponentów tajwańskiego TSMC i południowokoreańskiego Samsunga. Obaj producenci polegają na amerykańskim sprzęcie, a to przeszkadza im w oferowaniu swoich produktów chińskiej firmie. W odpowiedzi Huawei przestawił się na rozwój oprogramowania i przetwarzanie w chmurze.

Dla obserwatorów branży telekomunikacyjnej ostatnia decyzja FCC jest kolejnym znakiem końca globalizacji i pojawienia się w jej miejsce regionalnych lub krajowych ekosystemów. Chiny będą miały własnych dostawców telekomunikacyjnych na własny rynek, Europa i Stany Zjednoczone zrobią to samo. A te części świata, w których brakuje krajowego łańcucha dostaw, będą musiały się obejść smakiem.

 
 

Źródło: https:

Amerykańskie wojsko postanawia zaprząc superbohaterów do pracy

Dodano: 26.11.2022 11:18 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Si#x142;y Zbrojne Stan#xF3;w Zjednoczonych opracowuj#x105; egzoszkielety, kt#xF3;re dadz#x105; ich #x17C;o#x142;nierzom zwi#x119;kszon#x105; si#x142;#x119; i sprawi#x105;, #x17C;e nie b#x119;d#x105; oni m#x119;czy#x107; si#x119; tak szybko. Praca w wojsku nie jest lekka i zapobieganie urazom podczas ci#x119;#x17C;kich prac fizycznych jest niezwykle wa#x17C;ne.

Źródło: https:

10 mitów o Black Friday

Dodano: 24.11.2022 20:46 | 22 odsłon | 0 komentarzy


Czarny piątek (Black Friday) co roku staje się wydarzeniem na dużą skalę, o którym mówi się przez kilka dni i do którego się przygotowuje. Jednak jest też wiele błędnych przekonań związanych z tym wydarzeniem. W ostatnich latach tradycja zniżek i wyprzedaży w określonych godzinach, która wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych jeszcze w XIX wieku, zaczęła się rozprzestrzeniać na cały świat. Jakie mity krążą o tym dniu?

Źródło: https:

YouTube testuje marketing afiliacyjny i wprowadza zakupy do formatu short

Dodano: 17.11.2022 20:46 | 39 odsłon | 0 komentarzy


YouTube testuje marketing afiliacyjny dla krótkich filmów w Stanach Zjednoczonych oraz funkcję zakupów w wybranych krajach.

Źródło: https:

Mapy Google z kolejnymi nowościami. Sprawdź, czy skorzystasz

Dodano: 17.11.2022 17:14 | 29 odsłon | 0 komentarzy


 

Mapy Google z kolejnymi nowościami. Sprawdź, czy skorzystasz

Firma Google zapowiedziała trzy nowości w swoich Mapach. Dotyczą one wyszukiwania, pojazdów elektrycznych oraz ułatwień dla osób niepełnosprawnych.

Wyszukiwanie w Live View

We wrześniu Google udostępnił funkcję wyszukiwania w trybie Live View, która wykorzystuje sztuczną inteligencję, miliardy zdjęć Street View i rzeczywistość rozszerzoną. Umożliwia to użytkownikom bardziej intuicyjne poznawanie okolicy. Od następnego tygodnia nowość trafi na urządzenia z Androidem i iOS w Londynie, Los Angeles, Nowym Jorku, Paryżu, San Francisco oraz Tokio.

Google maps live view

Załóżmy, że wybieracie się do Nowego Jorku. Wystarczy, że klikniecie ikonę aparatu w pasku wyszukiwania na telefonie, aby zobaczyć sklepy oraz inne miejsca w pobliżu, takie jak kawiarnie, banki czy bankomaty. Wskazówki i strzałki wykorzystujące rzeczywistość rozszerzoną pokażą Wam, gdzie i w jakiej odległości są te miejsca, nawet jeśli nie znajdują się Waszym polu widzenia (np. w sytuacji, gdy sklep znajduje się za rogiem).

Dzięki temu szybko zorientujecie się, jak wygląda Wasza najbliższa okolica. Aby znaleźć inne ciekawe miejsca w pobliżu, takie jak restauracje, bary, cukiernie, parki czy stacje transportu publicznego, kliknijcie odpowiednie kategorie miejsc. A to jeszcze nie wszystko. Oprócz informacji o położeniu wyświetlonych miejsc możecie zobaczyć inne ważne informacje na ich temat: czy są otwarte, czy panuje tam duży ruch, jakie są ceny i jak oceniają je członkowie społeczności Map Google.

– napisała firma Google na blogu

 
 

Stacje ładowania samochodów elektrycznych

Jeśli macie pojazd elektryczny, być może już używacie Map Google, aby znajdować stacje ładowania i uzyskiwać informacje w czasie rzeczywistym o ładowarkach znajdujących się w pobliżu. Teraz powinno to być jeszcze łatwiejsze. Wystarczy wyszukać hasło „stacje ładowania EV” i włączcie filtr „szybkie ładowanie”, by wyświetlić stacje wyposażone w ładowarki o minimalnej mocy 50 kW. Można też wybrać filtr, który pozwoli wyświetlić stacje mające odpowiedni rodzaj wtyczki, w większej liczbie krajów.

Google Maps stacje ładowania

Obie funkcje są już dostępne na urządzeniach z Androidem i iOS w krajach, które mają stacje ładowania pojazdów elektrycznych.

Ułatwienia dla osób niepełnosprawnych

Google wprowadza również więcej opcji przydatnych dla osób, które wymagają pomocy w poruszaniu się. W 2020 roku gigant dodał specjalne oznaczenie dla miejsc z ułatwieniami dostępu w Australii, Japonii, Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Ta funkcja jest obecnie dostępna na urządzeniach z Androidem i iOS na całym świecie.

Aby z niej skorzystać, wystarczy włączyć ustawienie „Miejsca z ułatwieniami dostępu” w aplikacji Mapy Google. Jeśli dane miejsce dysponuje wejściem z dostępem dla wózków inwalidzkich, jego profil firmy będzie oznaczony ikoną wózka inwalidzkiego ♿, w przeciwnym razie ta ikona będzie przekreślona. Aby jeszcze łatwiej zaplanować dojazd i pobyt, można też sprawdzić, czy znajdują się tam miejsca siedzące i parkingowe oraz toalety dla osób z niepełnosprawnością.

Google Maps niepełnosprawni

Takie informacje pochodzące od właścicieli firm i członków społeczności Map Google mogą być również przydatne, jeśli chce się uniknąć korzystania ze schodów ze względu na wózek lub bagaż. Aby przekazać informacje o ułatwieniach dostępu do Map Google, wystarczy znaleźć profil firmy, którą chce się edytować, a następnie kliknąć kolejno „Informacje” i „Edytuj dostępne opcje”. Kliknięcie poszczególnych opcji ułatwień dostępu spowoduje dodanie ich do profilu.

 
 

Źródło: https:

Pokolenie Z wykazuje większą tolerancję dla kupowania nielegalnych towarów

Dodano: 10.11.2022 17:02 | 245 odsłon | 0 komentarzy


Straty gospodarcze wynikające z nielegalnego handlu są równoważne 3 proc. światowego PKB wynika z szacunków Światowego Forum Ekonomicznego. Według Konferencji Narodów Zjednoczonych ds. Handlu i Rozwoju gospodarka światowa traci na tym rocznie 2 tryliony dolarów.

Źródło: https:

Elon Musk chce być jak telekomy. Zakłada lejek

Dodano: 07.11.2022 12:17 | 29 odsłon | 0 komentarzy


Elon Musk chce być jak telekomy. Zakłada lejek

SpaceX rozsyła klientom nową Politykę dozwolonego użytku. Jedną z wprowadzanych zmian jest nałożenie limitu danych, które można przesłać w ciągu miesiąca przez Internet satelitarny Elona Muska.

Elon Musk nakłada ograniczenia na Internet satelitarny ze Starlinków. W nowej "Polityce dozwolonego użytku", o której informacje otrzymali użytkownicy w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, znalazły się dwie ważne zmiany, które mogą wpłynąć na komfort korzystania z usługi Starlink.

 
 

Limit danych w dostępie priorytetowym

Klienci indywidualni usługi Starlink otrzymają limit 1 TB danych miesięcznie w ramach priorytetowego dostępu do Internetu. Ograniczenie to ma obowiązywać w "godzinach szczytu", czyli od 7:00 do 23:00. Po wykorzystaniu limitu usługa przejdzie w tryb podstawowego dostępu, co przełoży się na niższe prędkości i zmniejszoną wydajność. Będzie można odblokować priorytetowy dostęp z pełną prędkością, co będzie kosztować 0,25 dolara za 1 GB danych (około 1,20 zł).

W przypadku użytkowników biznesowych limit wyniesie 500 GB, 1 TB lub 3 TB danych priorytetowych miesięcznie, po czym prędkość Internetu spadnie do 1 Mb/s. Każdy dodatkowy gigabajt z pełną prędkością będzie kosztował 1 USD (około 4,70 zł).

Użytkownicy będą mogli na swoich kontach śledzić ilość danych przesłanych za pomocą usługi Starlink.

Mniejsze prędkości

Limity danych to nie wszystko. Starlink zmniejszył o 50% oczekiwane prędkości dla wszystkich użytkowników Internetu satelitarnego. Teraz użytkownicy indywidualni mogą liczyć na maksymalną prędkość pobierania danych na poziomie 100 Mb/s (było 200 Mb/s). Więcej szczegółów w tabeli poniżej.

Starlink specyfikacja tabela

 
 

Źródło: https:


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2022 itblog24.com  - wszelkie prawa zastrzeżone