sobota, 04 lutego 2023 r.  Imieniny: Andrzeja, Mariusza, Weroniki
Wiadomości z tagiem Zmiany  RSS
Virgin Mobile kończy z wygodną usługą, ale ma coś lepszego

Dodano: 03.02.2023 18:34 | 15 odsłon | 0 komentarzy


Virgin Mobile

W Virgin Mobile, marce telefonii należącej do spółki P4, sporo się ostatnio dzieje. Zmiany wprowadzane przez operatora wywołały niepokój niektórych użytkowników. Chodzi o doładowania w usłudze na kartę i kwestię PayPala.

W ostatnich dniach . 28 lutego 2023 roku traci moc obecny regulamin ustalający kwestie doładowań. Operator wprowadził nowe zasady. 

Od marca użytkownicy ofert Virgin Mobile na Kartę stracą możliwość korzystania z serwisu samoobsługowego na stronie virginmobile.pl oraz w aplikacji mobilnej Klub Virgin Mobile. Strona internetowa dalej umożliwi doładowania jednorazowe, ale wszystkie inne operacje będą wymagały zalogowania się do aplikacji mobilnej Play24. W niej użytkownicy Virgin Mobile na kartę będą mogli na bieżąco śledzić stan swojego konta, doładować je czy aktywować i dezaktywować pakiety. 

Aplikacja Play24 pozwoli także na wybór doładowań cyklicznych. Operator daje do wyboru płatności kartą płatniczą, BLIK-iem, przelewem bankowym lub za pomocą usług Apple Pay i Google Pay.

Niepokój części użytkowników wywoła kwestia opłat dokonywanych poprzez subskrypcje PayPal. W zapowiedzi nowego regulaminu zabrakło tej usługi, choć była to pierwsza forma płatności cyklicznych w Virgin Mobile na kartę. Zapytaliśmy o to P4.

Koniec PayPal, będzie PayU

W odpowiedzi uzyskaliśmy informację, że płatności cykliczne będą realizowane poprzez system PayU, który zastąpi PayPal. Z wyjaśnień operatora wynika, że ze starej formy płatności korzystało niewielu klientów

Subskrypcje PayPal to metoda bardziej skomplikowana niż doładowania cykliczne PayU (wymagały na przykład posiadania konta PayPal i oferowały tylko jeden rodzaj płatności). Taka forma była dostępna jedynie w aplikacji mobilnej Klubu Virgin Mobile, a baza korzystających z niej klientów była znikoma

 – odpowiedział na nasze pytanie Krzysztof Sylwerski z biura prasowego P4.

Zmiana subskrypcji PayPal na doładowania cykliczne PayU jest jednym z efektów zapowiadanej przeprowadzki klientów z aplikacji Klub Virgin Mobile do Play24. Operator przekonuje, że przyniesie to korzyści, bo PayU oferuje trzy możliwe warianty doładowań automatycznych:

 • stała kwota co miesiąc,
 • stała kwota dzień przed utratą ważności konta,
 • dzień przed odnowieniem pakietu cyklicznego równowartością jego ceny.

Poza tym mechanizmem klienci mają oczywiście możliwość doładowania za pomocą Google Pay, Apple Pay, kartą płatniczą, przelewem bankowym czy korzystając z BLIK-a.

 
 

Źródło: https:

T-Mobile wprowadza nowy format kart SIM. Wszystko wyliczył

Dodano: 03.02.2023 14:49 | 9 odsłon | 0 komentarzy


T-Mobile

T-Mobile ogłosił, że „wprowadza mniejszy format kart SIM”. Od razu uspokajamy – nie chodzi o jakiś nieznany na rynku, nietypowy standard rozmiarowy samych modułów SIM, ale o mniejszą ramkę, z której wypycha się karty.

Nowe karty T-Mobile charakteryzują się o połowę mniejszymi wymiarami ramki SIM, czyli oferowane będą w tzw. formacie half SIM o wymiarach 43 x 54 mm (standardowo mają 86 x 54 mm). 

Docelowo będą one dostępne dla klientów we wszystkich ofertach – abonamentowych, na kartę oraz Heyah, a już wkrótce pierwsze karty w formacie half SIM trafią do klientów korzystających z usługi na kartę oraz MIX

Co ważne, zmiana formatu ramki karty nie wpłynie na możliwość wyłamania odpowiedniego rodzaju karty, obsługiwanego przez konkretne urządzenia. Nadal więc będzie można uzyskać kartę do standardów mini, mikro i nano

nowa karat sim T-mobile

Obecnie w sklepach, czy punktach sprzedaży T-Mobile dostępne są też dotychczasowe formaty kart i będą one wydawane do momentu wyczerpania zapasów. 

Zmiana ramki SIM to część działań operatora na rzecz ochrony środowiska. T-Mobile realizuje plan redukcji wpływu na środowisko i zmniejszenie plastikowych kart, na których dostarczane są moduły SIM, jest jednym z kroków ekologicznej strategii Magentowych. Jak obliczył operator, nowy format ramki pozwoli na zużycie o połowę mniejszej ilości plastiku podczas produkcji, co w rezultacie zmniejszy też ilość odpadów tego typu. W przypadku T-Mobile Polska jest to około 8 ton rocznie

T-Mobile przypomina też o innych swoich działaniach na rzecz środowiska. W ubiegłym roku operator wystartował z inicjatywą zachęcającą do prawidłowego recyklingu starych telefonów, a od stycznia we wszystkich salonach T-Mobile stanęły specjalne pojemniki, do których można przynosić nieużywane urządzenia. Później zostaną one poddane recyklingowi. 

Operator chwali się też działaniami  w mikroskali: wycofał ze swoich biur i sklepów plastikowe torby i butelki, usunął z kantyny jednorazowe sztućce, kubki i słomki, a w kawiarni w siedzibie głównej zachęca do przychodzenia po kawę z własnym kubkiem.

 
 

Źródło: https:

Najdroższe smartfony sprzedają się coraz lepiej

Dodano: 03.02.2023 13:21 | 9 odsłon | 0 komentarzy


Najdroższe smartfony sprzedają się coraz lepiej

Counterpoint opublikował raport na temat rynku smartfonów w 2022 roku. Wynika z niego, że choć sprzedaż tych urządzeń poszła w dół, to nie dotyczy to najdroższych modeli, w tym składaków.

W 2022 roku rynek smartfonów się mocno skurczył, co można tłumaczyć tym, co się dzieje na świecie. W czwartym kwartale spadek dostaw był dwucyfrowy w ujęciu rocznym, co dotyczy nawet firmę Apple, dla której miesiące te są szczytem sprzedaży najnowszych iPhone'ów. Jak się jednak okazuje, kurczenie się rynku smartfonów nie dotyczy w równym stopniu wszystkich półek cenowych.

 

Najdroższych smartfonów jest coraz więcej

Z raportu firmy Counterpoint wynika, że w okresie od stycznia do października 2022 roku spadła sprzedaż niemal wszystkich smartfonów. Wyjątkiem były najdroższe urządzenia, kosztujące 1000 dolarów lub więcej (od około 4290 zł). Tych w 2022 roku sprzedało się aż o 56% więcej niż rok wcześniej. Szczegóły w tabeli poniżej.

Zakres cenowy Udział w rynku Zmiana wielkości sprzedaży rok do roku
01-10.2021 01-10.2022
poniżej 100 USD 20% 16% -30%
100-199 USD 30% 34% -2%
200-299 USD 15% 16% -4%
300-399 USD 9% 7% -27%
400-599 USD 9% 7% -32%
600-799 USD 8% 9% -0%
800-999 USD 6% 5% -24%
1000 USD lub więcej 4% 7% +56%


Najdroższe smartfony to przede wszystkim iPhone'y. Przez 10 miesięcy 2022 roku ich udział w sprzedaży urządzeń z najwyższej półki cenowej wyniósł prawie 80%, przy wzroście sprzedaży w ujęciu rocznym na poziomie 62%.

Składane smartfony są coraz popularniejsze

Również składane smartfony sprzedają się coraz lepiej. Szacuje się, że w 2022 roku trafiło ich na rynek 14,9 mln, czyli o niemal 64% więcej niż rok wcześniej. W 2023 roku wielkość dostaw może osiągnąć, wg Counterpoint, 22,7 mln. Na tym polu wciąż dominuje Samsung, choć konkurencja jest coraz mocniejsza.

Składane smartfony dostawy wykres

Dywersyfikacja się opłaca

Końcowe miesiące 2022 roku pokazały, że nie warto opierać całej produkcji urządzeń będących głównym źródłem przychodów w jednym miejscu. Wciąż szalejący w Chinach COVID-19 spowodował, że główna fabryka produkująca iPhone'y zmniejszyła swoje moce przerobowe, przez co nabywcy iPhone'ów Pro musieli czasem dłużej poczekać na te urządzenia.

 

Firma Apple uczy się jednak na błędach i w coraz większym stopniu wyprowadza produkcję swoich smartfonów i innego sprzętu poza Państwo Środka. Wciąż jednak jest (i w najbliższym czasie będzie) mała część całkowitej produkcji.

Urządzenia Udział urządzeń wyprodukowanych w Chinach
2020 2021 2022 2023 2024
iPhone 99% 97% 96% 93% 88%
AirPods 100% 97% 95% 92% 88%
Mac 100% 99% 98% 96% 95%
iPad 100% 99% 98% 95% 92%


 
 

Źródło: https:

Podatku od zrzutek jednak nie będzie? Premier reaguje

Dodano: 02.02.2023 13:11 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Zmiana przepis#xF3;w dotycz#x105;cych podatk#xF3;w od spadk#xF3;w i darowizn wprowadza#x142;a jednocze#x15B;nie kontrowersyjn#x105; nowo#x15B;#x107;: tzw. podatek od zrzutek. Beneficjenci wp#x142;at z serwis#xF3;w crowdfundingowych mieliby zap#x142;aci#x107; nawet 20% podatku. Morawiecki postanowi#x142; interweniowa#x107;.

Źródło: https:

Motorola stawia na bezpieczeństwo. Ma w tym pomóc nowa aplikacja

Dodano: 02.02.2023 10:44 | 11 odsłon | 0 komentarzy


Motorola stawia na bezpieczeństwo. Ma w tym pomóc nowa aplikacja

Motorola zabezpiecza swoje smartfony za pomocą sprzętowej i programowej ochrony ThinkShield. Teraz marka wprowadza nową aplikację Moto Secure, która ma umożliwić użytkownikom pełne wykorzystanie wszystkich funkcji zabezpieczeń.

Motorola Moto Secure to aplikacja stanowiąca element platformy ThinkShield. Z pomocą nowej aplikacji można sterować wszystkimi najważniejszymi funkcjami zabezpieczeń danych i ochrony prywatności. Użytkownicy mogą szybko sprawdzać i dostosowywać do swoich potrzeb ochronę smartfonu, korzystając z łatwego dostępu do wszystkich powiązanych aplikacji oraz ustawień Motoroli i Androida.

 
 

Motorola Moto Secure screens1

Nowa aplikacja nie tylko umożliwia szybki dostęp do opcji ochrony prywatności i bezpieczeństwa danych, ale wprowadza też nowe zabezpieczenia. Ich celem jest wzmocnienie poczucia pewności użytkowników.  

 • Funkcja Ochrona sieci minimalizuje zagrożenia podczas połączeń z publicznymi sieciami Wi-Fi i komórkowymi. Ochrona sieci automatycznie powiadamia użytkowników o wykryciu problemów z bezpieczeństwem hotspotów czy sieci Wi-Fi. Ochrona sieci może też uniemożliwić określonym aplikacjom używanie otwartych połączeń i blokować połączenia 2G, aby zapobiec podszywaniu się przestępców na przykład pod instytucje finansowe.

​​Motorola Moto Secure screens2

 • Zabezpieczenia ekranu blokady umożliwiają przeglądanie wszystkich opcji ekranu blokady w celu konfiguracji potrzebnej ochrony. Można także zablokować funkcje sieciowe i zabezpieczeń. Na przykład poprzednio złodziej mógłby po prostu wyłączyć dostęp telefonu do sieci komórkowej czy Wi-Fi, aby uniemożliwić lokalizację utraconego urządzenia. Dzięki tej funkcji użytkownicy mogą zachować kontrolę i uniemożliwić rozłączenie z siecią komórkową czy Wi-Fi bez odblokowania telefonu.

​​Motorola Moto Secure screens3

 • Zmiana kolejności klawiszy do wprowadzania kodu PIN uniemożliwia ciekawskim zapamiętanie wybieranych cyfr w celu odblokowania telefonu.

​​Motorola Moto Secure screens4

 • Panel prywatności przejrzyście i wyczerpująco pokazuje, które aplikacje korzystały z kalendarza, kontaktów, plików, aparatu, mikrofonu oraz lokalizacji w ciągu ostatnich 24 godzin. Jeżeli jakieś wpisy budzą wątpliwości, użytkownicy mogą zmienić uprawnienia aplikacji i ustawienia zabezpieczeń, a także zmodyfikować opcje ochrony prywatności bezpośrednio w aplikacji Moto Secure.

Nowa aplikacja Moto Secure jest aktualnie dostępna w Lenovo ThinkPhone by Motorola, . W przyszłości z aplikacji będzie też można korzystać na urządzeniach Motoroli z systemem Android 13 lub nowszym.

 
 

Źródło: https:

Virgin Mobile kończy z ważną usługą dla „karciarzy”. Co w zamian?

Dodano: 01.02.2023 9:32 | 17 odsłon | 0 komentarzy


Masz Virgin Mobile na kartę? Sprawdź, co się zmieni

Operator Virgin Mobile zapowiedział wprowadzenie zmian dla klientów oferty na kartę. Dotyczą one logowania do serwisu samoobsługowego oraz doładowań.

Virgin Mobile wyłącza usługę 

Idą zmiany dla użytkowników Virgin Mobile na kartę. Już 1 marca 2023 roku stracą oni dostęp do dotychczasowego serwisu samoobsługowego, działającego na stronie virginmobile.pl oraz w aplikacji mobilnej Virgin Mobile. Z serwisu tego na dotychczasowych zasadach będą mogli korzystać tylko osoby korzystające z oferty abonamentowej "Dziewicy".

Od 1 marca użytkownicy Virgin Mobile na kartę będą mogli się zalogować do aplikacji mobilnej Play24. Jak informuje fioletowy operator:

W aplikacji można na bieżąco śledzić stan swojego konta, doładować je czy aktywować i dezaktywować pakiety. Aplikacja Play24 dostępna jest do pobrania za darmo w Sklepie Play lub App Store. Do Play24 Abonenci ofert Virgin Mobile na Kartę zalogują się swoim numerem telefonu w Virgin Mobile i kodem PIN ustalonym podczas pierwszego logowania.

 
 

Zmiana w doładowaniach

Spółka P4, operator sieci Virgin Mobile i Play, poinformowała, że 28 lutego 2023 roku traci moc "Regulamin świadczenia Usługi Doładowań SIM USIM dla Abonentów Virgin Mobile na Kartę". Jest to spowodowane zmianami technicznymi w zakresie doładowań.

Doładowania jednorazowe będą nadal dostępne na stronie doladowania.virginmobile.pl. Jednocześnie użytkownicy Virgin Mobile na kartę uzyskają możliwość wykonywania doładowań
jednorazowych i cyklicznych w aplikacji mobilnej Play24. W obu miejscach dostępne będą doładowania dowolną kwotą z zakresu od 5 do 300 zł. Można będzie za nie płacić kartą płatniczą, BLIKIEM, przelewem bankowym lub za pomocą usług Apple Pay i Google Pay.

Zmiany techniczne nie powodują żadnych zmian warunków świadczenia usług telekomunikacyjnych określonych w Cenniku taryfy #ChcęWszystko w ofercie Virgin Mobile na Kartę oraz Regulaminie świadczenia Usług telekomunikacyjnych przez P4 sp. z o.o. w ofercie Virgin Mobile na Kartę.

– czytamy w komunikacie Virgin Mobile

Inne zmiany

1 marca 2023 roku do cennika taryfy #ChcęWszystko w ofercie Virgin Mobile na kartę zostanie dodana usługa cesji, czyli przeniesienia praw i obowiązków wynikających z umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych. Zmieniony cennik znajduje się .

Jednocześnie 1 marca traci moc "Cennik przeniesienia praw i obowiązków wynikających z Umowy o świadczenie Usług Telekomunikacyjnych przez P4 Sp. z o.o. w ofercie Virgin Mobile na Kartę".

W przypadku braku akceptacji powyższych zmian, Abonentom korzystającym z ww. Cennika przysługuje prawo wypowiedzenia Umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych, z którego można skorzystać do dnia wejścia w życie zmian tj. do 01.03.2023 r.

– przypomina operator sieci Virgin Mobile

 
 

Źródło: https:

Prezydent podpisał nowelizację Kodeksu pracy. Zmiany dotyczą pracy zdalnej i nie każdy będzie z nich zadowolony

Dodano: 31.01.2023 16:00 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Po blisko dwóch latach od specustawy covidowej, praca zdalna przestała być czymś zaskakującym. Nic więc dziwnego, że nowelizacja Kodeksu pracy, która reguluje kwestie związane właśnie z pracą zdalną uzyskała w końcu podpis prezydenta i zacznie obowiązywać w ciągu 14 dni od daty jej ogłoszenia w dzienniku ustaw. Nowe przepisy regulują szereg kwestii, pozostawiając jednak pewną przestrzeń na ustalenia pomiędzy pracodawcą a pracownikiem. Wejdą one w życie po upływie 2 mscy od dnia ogłoszenia ustawy.

Źródło: https:

Komisja Europejska dogadała się z Google. Będą ważne zmiany w usługach giganta

Dodano: 29.01.2023 16:51 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Google zobowiązało się do wprowadzenia zmian w swoich produktach i usługach oraz dostosowania swoich praktyk do obowiązującego w Unii Europejskiej prawa, zwłaszcza pod kątem braku przejrzystości i jasnych informacji dla konsumentów - poinformowała Komisja Europejska. Zmiany te obejmą Sklep Play, Google Hotele i Google Loty.

Źródło: https:

Huawei powrócił. FreeBuds 5i to dobre słuchawki, w dodatku niedrogie (test)

Dodano: 29.01.2023 15:51 | 28 odsłon | 0 komentarzyHuawei wprowadził do Polski kolejną generację swoich słuchawek TWS – model FreeBuds 5i. Ich atutami są usprawnienia wobec poprzedniej generacji, dźwięk HiRes, wykorzystanie kodeka LDAC, aktywna redukcja szumów, a do tego przystępna cena poniżej 400 zł.

Słuchawki Huawei FreeBuds 5i to następca modelu , a zarazem reprezentant tańszej linii słuchawek producenta (w odróżnieniu od linii Pro). Cena poniżej 400 zł może faktycznie wydawać się atrakcyjna, gdy weźmiemy pod uwagę, że zestaw oferuje aktywną redukcję szumu ANC, dźwięk HiRes Audio Wireless z kodekiem LDAC czy parowanie dwóch urządzeń na raz. Huawei swoim produktem mierzy więc w nieco wyższy segment, w modele słuchawek, których cena bliższa jest tysiącowi złotych.

Huawei FreeBuds 5i

Zapowiada się więc kusząco, jak jednak FreeBuds 5i wypadają w praktyce? Sprawdźmy to.

Najważniejsze dane techniczne:

 • wymiary: 30,9 x 21,7 x 23,9 mm (jedna słuchawka), 62 x 28 x 48 mm (etui ładujące),
 • masa: 4,9 g (pojedyncza słuchawka), 33,9 g (etui ładujące),
 • wytrzymałość: odporność na pyl i wodę IP54, 
 • łączność: Bluetooth 5.2, profile A2DP 1.3, HFP 1.7, AVRCP 1.6, RFCOMM 1.2, SPP 1.2, AVCTP 1.4, AVDTP 1.3,
 • głośnik: przetwornik dynamiczny o średnicy 10 mm,
 • pasmo przenoszenia: 20 – 40 000 Hz,
 • kodeki A2DP: AAC, SBC oraz LDAC (do 990 kbps),
 • certyfikat: HiRes Audio Wireless,
 • mikrofon: po dwa mikrofony w każdej słuchawce ze wsparciem redukcji szumów podczas rozmów,
 • akumulatory: 55 mAh (po jednym w każdej słuchawce), 410 mAh (etui ładujące),
 • czas pracy: muzyka z ANC do 6 godzin, muzyka bez ANC do 7,5 godziny, rozmowy z ANC 4,7 godziny, rozmowy bez ANC 5,2 godziny,
 • czas ładowania: 60 minut słuchawki, 110 minut etui,
 • cena: 399 zł.

Co w zestawie?

Niewielkie pudełeczko z FreeBuds 5i zawiera tylko to, co najważniejsze: słuchawki w etui, kabelek USB do ładowania oraz dwie dodatkowe zestawy wkładek do uszu.

Huawei FreeBuds 5i zestaw

Jak są zbudowane?

Słuchawki Huawei FreeBuds 5i to bezpośredni następca modelu FreeBuds 4i, a producent podkreśla, że zostały wobec nich znacznie ulepszone. Zmiany dotyczą już chociażby cech zewnętrznych – nowe słuchawki są mniejsze i lżejsze (o 11%), mają krótszy pałąk, który nie wystaje tak bardzo z ucha. Lżejsze jest też etui, chociaż ma akumulator o niemal dwa razy większej pojemności. Różnice sięgają głębiej – to także nowy kodek, szersze pasmo przenoszenia i dźwięk HiRes Audio. Konstrukcyjnie wciąż są to jednak słuchawki na pograniczu dousznych i dokanałowych.

Huawei FreeBuds 5i

Gładka powierzchnia pałąków FreeBuds 5i kryje panel dotykowy do sterowania. Na każdej ze słuchawek znajduje się taki sam zestaw funkcji – przesunięcie górę i w dół reguluje głośność, dwukrotne stuknięcie aktywuje lub wstrzymuje odtwarzanie i pozwala odebrać albo zakończyć rozmowę, a długie przytrzymanie zmienia tryb redukcji szumów. W porównaniu do tych samych funkcji wybieranych bezpośrednio w aplikacji widać lekkie opóźnienie, ale poza tym sterowanie działa niezawodnie. Gesty można spersonalizować w aplikacji.

Słuchawki Huawei FreeBuds 5i dostępne są w trzech wersjach kolorystycznych: białej, czarnej i niebieskiej. Pierwsza ma gładkie, lśniące etui, dwie kolejne ozdobione są wzorkiem przypominającym kamień. Do mnie na testy trafiła wersja czarna (a tak naprawdę to czarno-czara). W niej słuchawki wyglądają dyskretnie i elegancko, za to te jaśniejsze warianty moim zdaniem wyglądają na „tańsze”. Może to jednak zbyt subiektywne wrażenie.

Huawei FreeBuds 5i

FreeBuds 5i są specyficznie ukształtowane, że nawet przez chwilę nie można pomylić lewej z prawą i perfekcyjnie pasują do swoim miejsc w etui. Ich wkładanie ułatwia magnes.

Huawei FreeBuds 5i

Spójrzmy na etui…

Etui ma kształt oszlifowanego kamienia, bardzo dobrze leży w dłoni, idealnie wpasowuje się też do każdej kieszeni. Klapkę można otworzyć i zatrzasnąć jedną ręką. W dolnej części znajduje się port USB-C do ładowania, a z boku przycisk parowania. Łączenie się z urządzeniami jest proste – wystarczy otworzyć klapkę etui, nacisnąć i chwilę przytrzymać przycisk parowania, odnajdując słuchawki w opcjach konfiguracji urządzenia.

Huawei FreeBuds 5i etui

Całość, wraz ze słuchawkami, wygląda jak produkt wysokiej jakości. Etui jest matowe, słuchawki mają bardzo lekki, satynowy połysk, ale nie ma mowy o lśniących, lustrzanych elementach jak w starszych modelach Huawei. FreeBuds 5i z etui wyglądają jak wiele innych „budsów” i „podsów”, ale jest to sprawdzona, praktyczna forma i nie ma co na siłę szukać oryginalności.

Huawei FreeBuds 5i

Źródło: https:


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2023 itblog24.com  - wszelkie prawa zastrzeżone