niedziela, 24 czerwca 2018 r.  Imieniny: Danuty, Jana, Janiny
Wiadomości z tagiem Zmiany  RSS
Facebookowi wciąż mało. Dostęp do grup wkrótce za opłatą?

Dodano: 23.06.2018 14:40 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Facebookowi wciąż mało. Dostęp do grup wkrótce za opłatą?Jeśli korzystacie jeszcze z Facebooka to z pewnością macie wrażenie, że na pierwszy rzut oka, z dnia na dzień niewiele się tu zmienia. Aktualizacje wprowadzane są tak umiejętnie i powoli, że użytkownicy (którzy - jak to większość ludzi - drastycznych zmian nie lubią i się ich lękają) nawet nie są w stanie ich zauważyć. Szokiem było by dopiero zanurzenie się w witrynie sprzed dziesięciu lat - wówczas zapewne zdziwieniu nie było by końca. Zmiany - choć stopniowe - nie przestaną jednak towarzyszyć serwisowi i jak się wydaje, zaczynają być przy okazji coraz bardziej kontrowersyjne (jak choćby oddzielna sekcja randkowa). Niemniej w takiej niszy zawsze znajdzie się ktoś, kto z rozwiązania skorzysta. Podobnie jak z płatnego uczestnictwa w grupach, które Facebook już testuje.

Źródło: https:

AMD zmienia nazwę i wymagania drugiej generacji FreeSync

Dodano: 22.06.2018 5:43 | 3 odsłon | 0 komentarzy


AMD ogłosiło zmiany w technologii FreeSync 2, która od teraz będzie się nazywać FreeSync 2 HDR. Zmiana ta pociągnie za sobą wyższe wymagania w stosunku do wyświetlacza niż w przypadku pierwszej generacji. Teraz aby monitor dostał certyfikat zgodności musi przede wszystkim spełniać wymogi standardu HDR600, a co za tym idzie jego matryca ma oferować ...

Źródło: twojepc.pl

Zmiany w prawie autorskim przyjete przez Komisję Prawną PE

Dodano: 21.06.2018 12:30 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Zmiany w prawie autorskim przyjete przez Komisję Prawną PEKilka dni temu pisaliśmy o nowelizacji prawa autorskiego, nad którą prace trwają w strukturach Unii Europejskiej. Nowe przepisy miałyby dostosować stan prawny do współczesnych realiów, kiedy to głównym medium służącym rozprzestrzenianiu treści stał się internet. Tyle w teorii. W praktyce przygotowywany projekt dyrektywy ma kilka punktów, które są mocno niepokojące, a dotyczą przede wszystkim ograniczeń związanych z cytowaniem artykułów prasowych oraz obowiązkowym stosowaniem przez właścicieli portali mechanizmów, które mają filtrować zawartość udostępnianą przez użytkowników. Niestety wczoraj z Brukseli dobiegły nas bardzo niepokojące wieści - nowe przepisy zostały przyjęte przez Komisję Prawną Parlamentu Europejskiego.

Tagi: Unii, Zmiany, Kilka
Źródło: https:

Eckart Diepenhorst p.o. prezesa mytaxi, Marc Berg przechodzi do Intelligent Apps

Dodano: 20.06.2018 20:19 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Zmiany w strukturze zarządu właściciela aplikacji mytaxi. Nowym p.o. prezesa firmy zostaje Eckart Diepenhorst, a dotychczasowy prezes, Marc Berg, zostaje CEO Intelligent Apps, macierzystej spółki mytaxi.

Źródło: https:

Gimbal Feiyutech Vimble 2 for smartphones.

Dodano: 20.06.2018 16:14 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Niezwykle stabilny gimbal pozwoli Ci uzyskać efekt kinowy w nagrywanych smartfonem filmach. Zapewnia płynne przejścia i ostre zdjęcia nawet w trudnych warunkach. Został stworzony z myślą o umożliwieniu relacjonowania przygód przez jednoosobową "ekipę filmową". Funkcje i zalety: Przedłużone ramię jak w selfiesticku Gimbal Vimble 2 posiada dodatkowo wydłużane ramię, które ma ułatwić zrobienie wyjątkowych selfie, zdjęć grupowych oraz ujęć nad głowami tłumu czy zbliżeń. Funkcja przełączenia pomiędzy tylną a przednią kamerą telefonu Przełączanie pomiędzy tylną a przednią kamerą jest niezwykle proste. Wystarczy trzykrotnie nacisnąć guzik, który umieszczono pod kciukiem. Dzięki tej funkcji z narzędzia będą zadowoleni przede wszystkim vlogerzy oraz wszyscy, którzy chcą filmować na zmianę siebie oraz to co jest przed nimi. Niezwykle proste wyważanie Gimbal zaprojektowano używając zaawansowanego algorytmu, dzięki któremu urządzenie automatycznie dopasowuje się do zamocowanego smartfona. Automatyczne wyważanie powtarzane jest po każdym uruchomieniu gimbala, dzięki czemu bez przeszkód możesz używać różnego rodzaju modeli telefonów. Możliwość śledzenia twarzy i obiektów Do zestawu dołączony jest specjalny mini statyw, na którym wystarczy umieścić Vimble 2, stanąć przed kamerą a będzie ona śledzić wszystkie Twoje ruchy. Funkcja ta bez wątpienia sprawia, że operator stanie się dużo bardziej samodzielny a więc może być zarówno reżyserem jak i bohaterem swojego nagrania. Istnieje również możliwość ustawienia ostrości na dany obiekt podczas tworzenia nagrań w ruchu. Zmiana orientacji urządzenia Specjalne mocowanie urządzenia mobilnego daje możliwość szybkiej zmiany orientacji z poziomej na pionową. Pozwala to na szybkie reagowanie podczas sytuacji, w których ta zmiana będzie miała kluczowe znaczenie. Przycisk do wyzwalania migawki Technologia Bluetooth pozwała na połączenie gimbala Vimble 2 oraz smartfona. Pozwala to na włączenie migawki oraz nagrywanie wideo bez konieczności dotykania ekranu. Dodatkowe efekty Gimbal posiada możliwość tworzenia niezwykłych time lapsów, zarówno w trybie auto-obrotu jak i pozostając w stanie spoczynku. Stabilizator pozwala na korzystanie z funkcji zoomu telefonu, którą obsługuje się za pomocą przycisków znajdujących się w rączce Vimble 2. Niezwykle wydajny akumulator oraz możliwość ładowania z power banka Gimbal posiada akumulator, który pozwoli na pracę do 5 godzin oraz na czuwanie do 10 godzin. Niewątpliwie dodatkową zaletą jest możliwość ładowania za pomocą power banka poprzez wbudowany port USB. Pozwala to na dodatkowe przedłużenie czasu filmowania i fotografowania. Zestaw zawiera: gimbal kabel USB pasek torba uniwersalny mały statyw FT Specyfikacja: Udźwig: 210 g (tryb panoramiczny), 200 g (tryb portretowy) Waga: 428 g Wymiary: 118x110,5x323 mm Wymiary zamocowanego smartfona: 57~84 mm Przedłużone ramię: 0~18cm..., Cena: 448,97 zł

Źródło: https:

WhatsApp - niebawem koniec wsparcia dla starszych urządzeń

Dodano: 18.06.2018 14:30 | 2 odsłon | 0 komentarzy


WhatsApp - niebawem koniec wsparcia dla starszych urządzeńOstatnio pisaliśmy o tym, że gamingowa platforma Steam kończy ze wsparciem dla starszych Windowsów, to jest dla Windowsa XP oraz Visty. Podobne rewelacje czekają aplikację WhatsApp, która to skończywszy już dziewięć lat, zapowiada kolejne zmiany związane poniekąd z funkcjami zabezpieczeń. Zmiany te dotyczą przede wszystkim zaniechania wsparcia aktualizacjami starszych modeli telefonów. Przed kilkoma laty deweloperzy porzucili już między innymi takie urządzenia jak iPhone 3GS, Windows Phone 7 czy urządzenia bazujące na systemach Android 2.1 i Android 2.2, niemniej dziś zapowiada kolejne telefony, które stracą możliwość obsługiwania platformy. Właściciele tychże urządzeń będą zmuszeni na nowy zakup, o ile naturalnie chcą wciąż korzystać z appki.

Źródło: https:

Samsung Chromebook Plus V2 - koniec z architekturą ARM

Dodano: 18.06.2018 4:25 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Nowy Chromebook z procesorem x86. Samsung powiększa swoją ofertę o nowego laptopa Chromebook Plus, który jest odświeżeniem modelu z ubiegłego roku. Zmiany są w pewnych kwestiach bardzo poważne.

Źródło: https:

Galaxy Note9 - większy akumulator i szybsze ładowanie bezprzewodowe

Dodano: 13.06.2018 13:11 | 2 odsłon | 0 komentarzyZmiana układu aparatów pozwoli na zastosowanie w nowym flagowcu Samsunga wiekszego akumulatora. Wiemy również, że bezprzewodowo naładujemy go szybciej niż Note'a 8.

Źródło: www.telepolis.pl


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 itblog24.com  - wszelkie prawa zastrzeżone