wtorek, 09 sierpnia 2022 r.  Imieniny: Klary, Romana, Rozyny
Wiadomości z tagiem Zmiany  RSS
Zmiany terminów rozliczeń. Do kiedy trzeba zapłacić podatek dochodowy i złożyć PIT

Dodano: 08.08.2022 23:48 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Przepisy Polskiego Ładu, które zaczęły obowiązywać od 1 lipca 2022, wprowadzają szereg zmian dla podatników. Jedną z nich jest ujednolicenie terminów rozliczania się z podatku dochodowego i składek ZUS.

Źródło: https:

Zmiany na Discordzie. Posiadacze Androidów mogą się cieszyć

Dodano: 02.08.2022 10:49 | 21 odsłon | 0 komentarzy


Władze Discorda zamierzają wprowadzić duże zmiany do swojej platformy. Będą między innymi bardziej konsekwentni w kwestii wypuszczania aktualizacji. Teraz użytkownicy Androida będą otrzymywać je wraz z iOS i desktopami.

Nie da się ukryć, że do tej pory Discord traktował swoją mobilną aplikację na system Android trochę po macoszemu. Użytkownicy musieli przede wszystkim dłużej czekać na ważne aktualizacje, które najpierw były wypuszczane na iOS i Windows. I nie mowa tu o kilku dniach różnicy, lecz tygodniach a nawet miesiącach.

Discord na Androida. W końcu będą zmiany

, Discord poinformował, że właśnie trwa przegląd aplikacji mobilnej na urządzenia z systemem Android, którego celem jest wprowadzenie koniecznych zmian. Przede wszystkim chodzi tu o konsekwencję w wypuszczaniu aktualizacji. Teraz będą one wypuszczane w tym samym czasie na Androida, iOS i desktopy. 

Jest to możliwe dzięki temu, że Discord przechodzi na React Native co pozwoli firmie na jednoczesne wprowadzanie nowych funkcji na każdej platformie. React Native jest szeroko stosowany w wielu popularnych aplikacjach mobilnych, takich jak Instagram, Microsoft Outlook, Shopify, Tesla, Pinterest i wiele innych.

To jednak nie koniec dobrych wieści dla użytkowników urządzeń z Androidem. Właściciele programu obiecują szybsze cykle wydawania aktualizacji po wprowadzeniu nowej funkcji lub naprawieniu błędu dzięki bardziej skonsolidowanemu procesowi pracy. 

 
 

Źródło: https:

Allegro utrudnia życie zwykłym Polakom. Albo jesteś duży, albo nara

Dodano: 01.08.2022 19:10 | 21 odsłon | 0 komentarzy


Zmiany na Allegro

Allegro będzie wymagać kodów EAN od prywatnych sprzedawców. Nie wiesz co to? Szykuj się na utrudnienia.

Allegro utrudni życie niektórym prywatnym sprzedawcom. „Polski Amazon” chce być jeszcze bardziej… jak Amazon, czyli ogromnym sklepem internetowym, a nie portalem aukcyjnym. Od 1 sierpnia w wybranych działach nie wystawisz nowej oferty, jeśli nie połączysz jej z Katalogiem produktów Allegro. Dotyczy to działów:

 • Zdrowie
 • Uroda
 • Supermarket
 • Sport i turystyka
 • Motoryzacja
 • Moda
 • Kultura i rozrywka
 • Firma i usługi
 • Elektronika
 • Dom i Ogród
 • Dziecko.

To część działań Allegro na rzecz zunifikowanej prezentacji ofert na portalu. Katalog produktów, jak wskazuje nazwa, ma zawierać wszystkie produkty, które sprzedający wystawiają na Allegro. Podczas wyszukiwania potencjalny kupujący zobaczy wszystkie oferty danego produktu od różnych sprzedawców i będzie mógł porównać ceny. Sprzedawcy zaś będą mieli możliwość porównania swoich cen z ofertami konkurencji i uzupełniania asortymentu Allegro o brakujące kategorie. Katalog ma być kompletny do 2024 roku. W międzyczasie administratorzy Katalogu produktów będą mieli mnóstwo roboty z usuwaniem duplikatów, uzupełnianiem i weryfikacją danych.

Dużym będzie łatwiej

Allegro zapewnia, że wystawianie ofert będzie łatwiejsze, jeśli podasz markę, model lub kod EAN produktu. Przypomnę, że EAN, czyli Europejski Kod Towarowy to kod kreskowy, identyfikujący towary na rynku. Najłatwiej będą mieli duzi sprzedawcy ze stałą ofertą popularnych produktów – wystarczy, że zeskanują kody paskowe w swoim magazynie, a Allegro automatycznie ściągnie zdjęcia i opisy produktów do ich ofert. Ponadto Allegro zapewni im możliwość obserwowania cen konkurencji i informacje o produktach, które warto dołączyć do oferty. Sprzedający będzie musiał tylko określić warunki zawarcia transakcji i wysyłki.

 
 

Co więcej, Allegro obiecuje poprawę wyników sprzedaży. Oferty połączone z Katalogiem produktów mają dostać wyższy indeks Jakości sprzedaży. Niewykluczone więc, że oferty z informacjami pobranymi z Katalogu produktów będą pojawiać się wyżej w wynikach wyszukiwania, niż produkty opisane ręcznie. Sprzedawcy pewnie już całkiem zrezygnują z robienia własnych zdjęć produktów.

Co z rękodziełem, sztuką, produktami przerobionymi, uszkodzonymi lub używanymi? Co z towarami sprowadzonymi z innych krajów, które nie mają odpowiedniego kodu identyfikacji? Prędzej czy później będzie problem.

Allegro zapewnia, że jeśli w Katalogu pojawią się błędy, będą poprawiane i będzie możliwość dodawania nowych przedmiotów do bazy. Nie wspomina jednak, czy wpisywanie kodu EAN, (ISBN dla książek), jest obowiązkowe. Na razie musimy założyć, że tak. Oferty niepowiązane z Katalogiem produktów będą traktowane gorzej, a nowych nie da się wystawić. Ponadto nie wznowisz już istniejącej oferty, jeśli nie będzie połączona z Katalogiem. Owszem, można modyfikować opis oferty już połączonej z bazą Allegro, ale nie ma tu dużego pola do popisu.

Część sprzedawców pewnie przeniesie się na Allegro Lokalnie i straci kolejne przywileje. Allegro powstało po to, by każdy mógł sprzedawać przez internet, a teraz odsuwa się od mniejszych sprzedawców.

Źródło: https:

Orange: nawet 999 GB w nowej ofercie

Dodano: 25.07.2022 12:41 | 24 odsłon | 0 komentarzy


salon Orange

Na lato Orange przygotował także nową ofertę dla firm. Operator przedłuża promocję 300 GB, proponuje paczkę danych nawet 999 GB, ogłasza także nową edycję akcji „Smartfonowy szok cenowy”.

W maju Orange ogłaszał promocję dla wszystkich klientów, którzy wybierając abonament komórkowy z planami 5G, mogli liczyć na . Propozycja objęła także klientów biznesowym we wszystkich Planach Firmowych i Orange Love dla Firm.

Dziś Orange poinformował, że przedłuża ofertę 300 GB w ofertach dla firm. Nowy regulamin obowiązuje od dziś (25 lipca) do odwołania.

Jednorazowy pakiet danych 300 GB extra można wykorzystać w ciągu 3 miesięcy od jego uruchomienia i jest dostępny przed wszystkimi innymi pakietami GB (promocyjnymi, płatnymi, dostępnymi w ramach abonamentu za plan taryfowy), wyłącznie w Polsce. 
Nie jest przenoszony na kolejne miesiące, jeśli nie zostanie wykorzystany w ciągu 3 miesięcy. 

Jednocześnie operator wprowadza zmiany w abonamencie miesięcznym, w tym zwiększa pakiety GB, nawet do 999 GB, na które można liczyć w Planie Firmowym XXL. Zmiany obejmują klientów, którzy podpiszą umowę od 25 lipca.

Od dziś do wyboru są następujące plany, z uwzględnieniem wszystkich bonusów i zniżek: 

 • Plan Firmowy S za 50 zł netto – pakiet danych 30 GB + 5 GB + 5 GB + 300 GB,
 • Plan Firmowy M za 60 zł netto – pakiet danych 70 GB + 5 GB + 5 GB + 300 GB,
 • Plan Firmowy L za 80 zł netto – pakiet danych 160 GB + 5 GB + 5 GB + 300 GB,
 • Plan Firmowy XL za 105 zł netto – pakiet danych 999 GB + 5 GB + 5 GB + 300 GB,

Plany obejmują nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y w Polsce oraz w roamingu w UE. Z wyjątkiem planu Firmowego S zapewniają dostęp do 5G.

Dalsze szczegóły w regulaminie:

Orange rozpoczyna też kolejną odsłonę promocji „Smartfonowy szok cenowy”, w ramach której klienci biznesowi otrzymają telefony w niższych cenach. Operator poleca następujące smartfony: 

 • 6/128 GB za 41 zł miesięcznie + VAT przy zakupie Planu Firmowego M, 
 • 4/64 GB w kwocie 24 zł miesięcznie + VAT z Planem Firmowym S 
 • 8/128 GB za 104 zł miesięcznie + VAT przy wyborze Planu Firmowego L.

Smartfonowy szok cenowy w Orange

Oferta w akcji „Smartfonowy szok cenowy” jest większa, szczegóły przedstawia strona https://www.orange.pl/lp/smartfony-dla-firm-z-abonamentem.

 
 

Źródło: https:

Ogromna zmiana w VW. Koncern zmienia dyrektora generalnego

Dodano: 23.07.2022 9:40 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Zmiany na najwy#x17C;szych stanowiskach olbrzymich koncern#xF3;w motoryzacyjnych nie s#x105; codzienno#x15B;ci#x105;. Cz#x119;sto wynikaj#x105; z wyst#x105;pienia skandalu na arenie mi#x119;dzynarodowej, czy te#x17C; zwyczajnie - niezrozumienia wizji rozwoju firmy z reszt#x105; wsp#xF3;#x142;pracownik#xF3;w. Jak by#x142;o w przypadku VW?

Źródło: https:

Facebook się nie poddaje i dalej próbuje być jak TikTok

Dodano: 22.07.2022 11:38 | 4 odsłon | 0 komentarzy


Meta kontynuuje taktyk#x119; na#x15B;ladowania innych i przeprowadza modernizacj#x119; aplikacji Facebooka. Zmiana obejmie spos#xF3;b przegl#x105;dania serwisu i sprawi, #x17C;e b#x119;dzie si#x119; on zachowywa#x142; niczym jeden ze swoich najwi#x119;kszych konkurent#xF3;w.

Źródło: https:

Meta pozywa firmę Zuckerberga. To też Meta

Dodano: 21.07.2022 12:52 | 20 odsłon | 0 komentarzy


Meta vs Meta Zuckerberg pozew

Mała firma MetaX (posługująca się nazwą Meta) pozwała firmę Meta Platforms (dawniej Facebook). Chodzi o naruszenie własności intelektualnej.

MetaX, używająca na co dzień nazwy Meta, to działająca od 2010 roku mała firma działająca w branży technologii inmersyjnych i empirycznych. Przedsiębiorstwo to złożyło pozew przeciwko innej firmie o nazwie Meta, tym razem należącej do Marka Zuckerberga. Gigant społecznościowy do 2021 roku używał nazwy Facebook, co go jednoznacznie identyfikowało z tą platformą. W pozwie zarzuca się firmie-matce Facebooka bezprawne zajęcie marki i nazwy Meta, co ma naruszać prawa do znaku towarowego mniejszej firmy oraz być rażącym przykładem nieuczciwej konkurencji. Mała Meta współpracuje między innymi z takimi firmami, jak Spotify, Twitter, HP, Microsoft czy Google.

 
 

Meta spędziła 12 lat wspierając, rozwijając i chroniąc społeczność twórców, prawa twórców i, jak na ironię, własność intelektualną twórców. Działania Facebooka, nielegalnie uzurpujące sobie naszą nazwę i znak, nie tylko zagroziły naszej firmie, ale także całej branży i prawom własności intelektualnej innowatorów, którzy pomogli ją zbudować. Od czasu zmiany nazwy Facebooka pod koniec 2021 roku, Meta podjęła w dobrej wierze wysiłki w celu rozwiązania tej sytuacji, ale przez osiem miesięcy Facebook odmawiał przyjęcia odpowiedzialności za swoje bezprawne działania, nie pozostawiając nam innego wyboru, jak tylko kontynuować postępowanie sądowe.

– powiedział Justin "JB" Bolognino, założyciel i dyrektor generalny MetaX

W swojej skardze firma Justina Bolognino twierdzi, że Facebook robi teraz dokładnie to, co Meta robiła przez ponad dekadę pod tą nazwą i marką, przeprowadzając te same wciągające doświadczenia, na tych samych wydarzeniach i w tych samych miejscach oraz współpracując z tymi samymi twórcami i tymi samymi firmami. W wyniku działań giganta kierowanego przez Zuckerberga konsumenci mogą błędnie sądzić, że produkty i usługi firmy Meta pochodzą z Facebooka lub że Meta jest powiązana z Facebookiem.

Facebook nie tylko zainteresował się naszą małą firmą, ale także naszą reputacją, której budowaniu poświęciliśmy swoje życie przez ostatnią dekadę. Zmiana nazwy firmy Facebook i całkowite lekceważenie naszych praw budzi wielką troskę zarówno dla nas, jak i dla społeczności osób indywidualnych, artystów, przemysłu i luminarzy, których Meta broni i z którymi współpracuje od lat. Facebook zachowuje się tak, jakby mógł swobodnie niszczyć społeczności, które Meta pomogła rozwinąć, opanować branżę i zniszczyć działalność firmy Meta. Ale dzisiaj Meta sprzeciwia się rażącemu i niezgodnemu z prawem postępowaniu Facebooka.

– dodał Bolognino

Firma Meta Platforms nie odniosła się jeszcze w żaden sposób do pozwu swojej imienniczki.

 
 

Źródło: https:

Meta pozywa Metę za wykorzystanie nazwy "Meta"

Dodano: 21.07.2022 9:32 | 3 odsłon | 0 komentarzy


Korporacja Facebook zmieni#x142;a swoj#x105; nazw#x119; na Meta w pa#x17A;dzierniku 2021 roku. Zmiana mia#x142;a na celu ukazanie stara#x144; przedsi#x119;biorstwa w budowaniu rozga#x142;#x119;zionego metaversum, czyli wirtualnego odzwierciedlenia internetu. W tym jednak s#x119;k, #x17C;e nie oni pierwsi na t#x119; nazw#x119; wpadli,

Źródło: https:

Android. Ogromna zmiana dotknie wszystkich użytkowników systemu

Dodano: 20.07.2022 8:24 | 13 odsłon | 0 komentarzy


Android. Ogromna zmiana dotknie wszystkich użytkowników systemu

Google, z powodu nowych przepisów obowiązujących na terenie Unii Europejskiej, wprowadza zmiany w Androidzie. Te dotkną wszystkich użytkowników, a przede wszystkim deweloperów aplikacji.

Na terenie Unii Europejskiej zaczął obowiązywać nowy akt o rynkach cyfrowych (DMA — Digital Markets Act), który wymusza na Google i Apple duże zmiany w ich systemach mobilnych. Wśród obowiązujących przepisów znajduje się między innymi możliwość płacenia wewnątrz appek za pomocą mechanizmów firm trzecich, a nie tylko systemów Google i Apple.

Ważna zmiana dla użytkowników Androida

Google poinformowało, że zamierza dostosować się do nowego, obowiązującego prawa. Już teraz wszyscy deweloperzy aplikacji na Androida będą mogli wprowadzić własne systemy płatności za zakupy wewnątrz appek. Nie oznacza to jednak, że w ten sposób unikną oddawania Google części zysków. Nadal odpowiedni procent musi trafiać na konto amerykańskiej firmy, chociaż będzie on mniejszy. Zamiast 15 procent Google zabierze w takim przypadku 12 procent.

Na tym nie kończą się ograniczenia. Zmiana na ten moment dotyczy tylko aplikacji. Jeśli chodzi o gry, to Google planuje mieć inny, osobny system płatności. Ten ma być zaprezentowany, zanim DMA zacznie obowiązywać, co nastąpi na jesień tego roku. Poza tym użytkownicy nadal będą mogli wybrać płatności za pomocą systemów Google, więc de facto cała sprawa sprowadza się do możliwości wyboru.

To ogromna zmiana nie tylko dla wszystkich użytkowników Androida, ale przede wszystkim dla twórców aplikacji mobilnych. Podobną możliwość musi wprowadzić także Apple.

 
 

Źródło: https:

Decyzja UKE narusza Konstytucję. Chodzi o TVP i DVB-T

Dodano: 19.07.2022 21:39 | 29 odsłon | 0 komentarzy


Logo TVP

Wraca sprawa uprzywilejowania TVP podczas zmiany standardu nadawania telewizji naziemnej. Na mocy decyzji prezesa UKE, MUX-3 z rządowymi stacjami będzie mógł nadawać w standardzie DVB-T do końca 2023 roku. Rzecznik Praw Obywatelskich wskazuje, że przeczy to zasadom Konstytucji RP.

Pod koniec czerwca nastąpił ostatni etap przełączeń telewizji naziemnej ze standardu DVB-T na nowy DVB-T2/HEVC. Zmiana standardu objęła multipleksy MUX-1, MUX-2 i MUX-4, gdzie nadają stacje komercyjne, za to MUX-3 wciąż nadawany jest w starszej technologii. Znajdują się tam kanały TVP. Taki stan rzeczy ma obowiązywać do 31 grudnia 2023 r. 

Pozostanie TVP w starej technologii to efekt decyzji Prezesa UKE, Jacka Oko, podjętej na wniosek MSWiA. Jej uzasadnieniem jest zbrojna napaść Federacji Rosyjskiej na Ukrainę oraz konieczność utrzymania DVB-T ze względów bezpieczeństwa. Wzbudziło to wątpliwości Rzecznika Praw Obywatelskich.

 

Decyzja Prezesa UKE odbiera obywatelom wolność konstytucyjną

RPO, Marcin Wiącek, prosi Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej Jacka Oko o wyjaśnienia dotyczące jego decyzji. Obawy Rzecznika dotyczą zbliżających się wyborów.

RPO przyznaje, że decyzje o zmianie rezerwacji częstotliwości to część kompetencji Prezesa UKE, jednak takie decyzje powinny być podejmowane w sytuacjach szczególnych - zagrożenia obronności, bezpieczeństwa państwa lub bezpieczeństwa i porządku publicznego. Rzecznik podaje w wątpliwość, czy faktycznie zostały spełnione ku temu przesłanki i zwraca uwagę na możliwy konflikt z Konstytucją RP.

Zdaniem RPO, decyzja Prezesa UKE musi być rozpatrywana przez pryzmat zagwarantowanego w Konstytucji RP prawa do informacji (art. 54), zasady pluralizmu mediów (art. 14) oraz zasady rzetelności i wolności wyborów – w tym przypadku wyborów samorządowych i parlamentarnych, które mają się odbyć w 2023 roku

Marcin Wiącek przypomina, że skutki decyzji Prezesa UKE dotknęły około 2,5 mln osób, które zostały pozbawione wolności pozyskiwania informacji za pośrednictwem telewizji innej niż telewizja publiczna. Zdaniem RPO, decyzja UKE doprowadziła do zróżnicowania obywateli w faktycznej możliwości swobodnego korzystania z przysługującej im wolności konstytucyjnej.

Rzecznik przekonuje, że dla zapewnienia wyborcom jak największej wiedzy na temat kandydatów konieczne jest zagwarantowanie rzeczywistego dostępu do jak najszerszego spektrum informacji i poglądów – a więc zarówno do mediów publicznych, jak też komercyjnych. Wskutek decyzji Prezesa UKE doszło do zakłócenia tej równowagi.

Pojawia się w szczególności pytanie, dlaczego w czasie tak newralgicznym dla demokracji, z preferencji wynikających z decyzji Prezesa nie mogą skorzystać inne stacje telewizyjne, które dotychczas były powszechnie dostępne

 – pyta RPO.

Rzecznik zastanawia się także, czy dla zagwarantowania wskazywanego w decyzji UKE bezpieczeństwa państwa i porządku publicznego niezbędne jest tak daleko idące zróżnicowanie obywateli w zakresie prawa do pozyskiwania informacji. Takie zróżnicowanie powinno być podyktowane absolutną koniecznością i stosowane tylko wówczas, gdy zakładanego celu nie da się osiągnąć innymi, mniej dolegliwymi środkami.

Marcin Wiącek prosi prezesa UKE o wyjaśnienie sprawy, zwracając się przede wszystkim o wskazanie okoliczności prawnych i faktycznych podjętej decyzji.

Pełna treść uzasadnienia RPO tutaj: https://bip.brpo.gov.pl/pl/content/rpo-zmiana-standardu-sygnalu-telewizji-obawy.

 
 

Źródło: https:


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2022 itblog24.com  - wszelkie prawa zastrzeżone